Warsztaty Terapii Zajęciowej w bibliotece

03 czerwiec 2022
W maju kontynuowaliśmy nasze zajęcia dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Jaworze.

W Filii nr 1 razem z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę. Naszym celem było odszukanie słupów ogłoszeniowych umiejscowionych przy jaworskich ulicach.
Były to zajęcia edukacyjne przybliżające korzystanie z map Google. Stały się ona także pretekstem do poznania historii powstania jaworskch słupów ogłoszeniowych i sposobu ich wykorzystania. Jednocześnie zaprosiliśmy też i naszych czytelników do zabawy na Facebooku w tropicieli jaworskich słupów ogłoszeniowych.

W międzyczasie podopieczni zawitali też do biblioteki na placu Seniora na zajęcia z Muzykoterapii.

Na drugim spotkaniu w Filii nr 1 zabraliśmy uczestników w sentymentalną podróż do lat osiemdziesiątych w Polsce. Poznaliśmy zjawiska społecznej i sytuacje, jakie zachodziły w tamtym czasie oraz przyjrzeliśmy się życiu codziennemu zwykłych ludzi.

Zdjęcie z zajęć o latach 80-tych dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej