20. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

02 wrzesień 2022
W dniach od 28 września do 1 października do Jawora zawita 20. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS.

Festiwal WATCH DOCS tradycyjnie będzie się odbywał w ramach XVI Dziedzińca Sztuki - projektu organizowanego przez Samoorganizację Artystyczną Zamek Nadaje.
Jak co roku, jednym ze współorganizatorów festiwalu WATCH DOCS jest nasza biblioteka.

Tegoroczny program festiwalu skupia się głównie na tematyce uchodźczej. Nie zabraknie jednak filmów poświęconych Ukrainie, w tym opowieści o wojnie Rosji z Ukrainą oglądanej z nietypowej perspektywy. Są też wątki poruszające związek człowieka z naturą.

Zapraszamy na projekcje zarówno grupy szkolne, jak i wszystkich chętnych czytelników.
Szczegółowy plan akcji w bibliotece można znaleźć w naszym kalendarium.

W środę, czwartek i piątek o godzinie 17:00 proponujemy film na życzenie. Każdy będzie mógł wybrać film dla siebie i w ten sposób kształtować repertuar jaworskiej edycji festiwalu. Lista filmów wraz z opisami (w odsyłaczach) jest dostępna poniżej.
Po seansach zachęcamy do podzielenia się swoimi wrażeniami z innymi.

Fragment plakatu wydarzenia