Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Konkursy dla Młodych Poetów oraz Seniorów


28 kwiecień 2023
Już po raz dwunasty, w ramach targów książki regionalnej Silesiana, organizowane są konkursy literackie.

W imieniu Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wiersz dla twórców z województwa dolnośląskiego "Młody Poeta Dolnego Śląska" oraz na opowiadanie dla seniorów "Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska".

Utwory poetyckie biorące udział w konkursie mogą mieć dowolną objętość. Ilość wierszy jest ograniczona do trzech. Tematyka utworów jest dowolna.
W przypadku opowiadania prace konkursowe mogą mieć objętości do 4 stron A4.

Tekst należy podpisać imieniem i nazwiskiem, w przypadku konkursu na wiersz określić także grupę wiekową (dzieci i młodzież lub dorośli). Należy podać również telefon kontaktowy lub adres e-mail oraz adres do korespondencji.

Termin nadsyłania zgłoszonych prac upływa 31 maja 2023.

Zgłaszane prace można wysyłać na dwa sposoby:

Prace wysłane mailem będą potwierdzane przez organizatora konkursu! W razie braku potwierdzenia, że mail doszedł, należy kontaktować się telefonicznie pod numerem 71 335-22-36.

Na stronie organizatora znajduje się więcej szczegółów zrówno na temat konkursu na wiersz dla każdego "Młody Poeta Dolnego Śląska", jak i konkursu na opowiadanie dla seniorów "Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska.

Plakat konkursu na wiersz dla Każdego "Młody Poeta Dolnego Śląska"
Plakat konkursu na opowiadanie dla senioró "Zjawy, duchy, straszydła Dolnego Śląska"