Robert Gondek - Safari moich marzeń - Tanzania, Kenia

16 maj 2023
We wtorek 13 czerwca o godzinie 17:00 gościem naszej biblioteki będzie Robert Gondek - podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki.

Robert Gondek odwiedził już 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju otrzymał wyróżnienia w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, czyli największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce.

Organizuje wyprawy na afrykański kontynent i uczy się języka Suahili.
A prywatnie jest tatą małego Mateuszka, który ma już za sobą pierwszą podróż do Afryki.

Jest autorem licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali podróżniczych, a swoje teksty publikował w wielu magazynach o podróżowaniu.
Jest także autorem książki-albumu fotograficznego pod tytułem "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", a także ebooka podróżniczego "Poradnik przed podróżą do Afryki - Tanzania, Kenia".

Gdy marzę o Afryce wyobrażam sobie przede wszystkim wspaniałą przyrodę: góry, lasy, sawannę, pustynię, zwierzęta i ocean.
Na safari moich marzeń wybieram się do Kenii i Tanzanii.

Wędruję na pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Zdobywam górę Meru, z której podziwiam najładniejszy afrykański wschód słońca. Nocą wchodzę na wulkan Ol Doinyo Lengai.
Podróżuję po zachwycających Parkach Narodowych: Serengeti, Tarangire, Amboseli, Lake Manyara. Podziwiam widoki. Spotykam zwierzęta: słonie, zebry, nosorożce, lwy, lamparty, gepardy. Są tuż obok. Jestem świadkiem Wielkiej Migracji antylop gnu w rezerwacie Masai Mara.
Fotografuję ptaki. Pływam po jeziorze Naivasha w poszukiwaniu bielików. Z ukrycia obserwuję flamingi, dudki i żołny.
Odwiedzam masajskie wioski w rejonie Highlands i buszmenów nad jeziorem Eyasi. Spaceruję po zatłoczonych ulicach Aruszy, Nairobi i Stone Town na Zanzibarze.
Smakuję tropikalne przysmaki: trzcinę cukrową, bananowe piwo, ananasy i jackfruita.
A na koniec odpoczywam na plażach Zanzibaru.

Tak wygląda safari moich marzeń, będące wynikiem sześciu podróży do Kenii i Tanzanii, o którym chciałbym opowiedzieć.

Robert Gądek jest również właścicielem afrykańskiego sklepu internetowego "Szczyty Afryki" z oryginalnymi i niepowtarzalnymi wyrobami z Afryki.
Niektóre z nich będzie można nabyć po spotkaniu.
Na wszystkie materiały istnieje możliwość wystawienia faktury VAT.

• książka-album fotograficzny "W drodze na najwyższe szczyty Afryki" - 35 zł
  • małe zdjęcia z podróży w formacie pocztówkowymi - 2 zł
  • t-shirty z motywami afrykańskimi (flagi, zwierzęta) dla dzieci i dorosłych - 40 zł
  • oryginalne wyroby afrykańskie (rzeźby, drewniane miseczki, słoniki, figurki z drewna, bransoletki, biżuteria) - od 10 zł