Ułatwienia dostępu

Skip to main content

DKK - Mariusz Szczygieł - spotkanie autorskie


23 sierpień 2023
Już 21 września w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki zapraszamy na spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – pisarzem non-fiction, dziennikarzem i reportażystą.

Spotkanie odbędzie się w sali spotkań przy Wypożyczalni o godzinie 17:00.
Podczas wydarzenia będzie możliwość zakupu książek autora.

Mariusz Szczygieł Pochodzi ze Złotoryi, a obecnie mieszka w Warszawie.
Jest oprócz Hanny Krall najczęściej przekładanym z żyjących polskich reporterów. Jego książki zostały wydane w 21 krajach.

Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. W latach 90-tych związany był z Gazetą Wyborczą, a także prowadził telewizyjnego talk-show "Na każdy temat".
Jest założycielem i członkiem zarządu Fundacji Instytut Reportażu, w ramach której wraz z Wojciechem Tochmanem założył Wydawnictwo Dowody na Istnienie.
Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX”. Odznaczony przez Prezydenta RP orderem Polonia Restituta.
Mariusz Szczygieł jest również wielkim miłośnikiem Czech i Pragi, autorem kilku bestsellerowych książek o Czechach.

Wśród najważniejszych nagród można wymienić Europejską Nagrodę Literacką otrzymaną w 2009 roku za „Gottland”, czy Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego (2013). Zdobył też tytuł Dziennikarz Roku (2013) w konkursie Grand Press oraz Nagrodę Literacką „Nike” za tom reportaży "Nie ma" (2019).

Serdecznie zapaszamy na spotkanie.

Zdjęcie Mariusza Szczygieł