Jaworskie życie

18 grudzień 2023
W grudniu na ścianach holu i innych pomieszczeń biblioteki głównej przy placu Seniora zawisły zdjęcia prezentujące jaworskie życie.

Fotografie pochodzą ze zbiorów biblioteki a ich autorami są m.in.Jan Stelczyk, Wincenty Kołodziejski, S. Sobolewski, Franciszek Kopeć i Janusz Kredoszyński.
Dokumentują one życie Jawora w ostatnich dziesięcioleciach ubiegłego wieku i początku lat 2000. Można zobaczyć zatrzymane w kadrze miasto wraz z jego mieszkańcami, w jego bogatym spektrum życia społecznego, kulturalnego i politycznego.

Godna szczególnej uwagi jest ekspozycja z portretami pracowników Zakładów Kuzienniczych i Maszyn Rolniczych, przez Jaworzan krótko nazywanych „Kuźnia”. Był to największy zakład przemysłowy w mieście (zanim powstał „Mercedes”), który przez dziesięciolecia sponsorował wydarzenia kulturalne i sportowe.

Przykładowe zdjęcia prezentowane na wystawie