Konkurs - Duch Gór i jego przyjaciele z trzech krajów

02 styczeń 2024
Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat do udziału w XIII Międzynarodowym konkursie plastycznym „Duch Gór i jego bajkowi przyjaciele z trzech krajów”.

Organizatorem konkursu jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” w Jeleniej Górze oraz Biblioteki Euroregionu Nysa i Biblioteki Powiatu Karkonoskiego.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z Polski, Niemiec i Czech.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone również prace zbiorowe.

Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać pracę wykonaną w dowolnej technice plastycznej (rysunek, malarstwo, collage, grafika, fotografia, wyklejanka itp.) prezentującą jedną z legendarnych, bajkowych postaci, związanych z Euroregionem Nysa. Mogą to być władcy Karkonoszy – Duch Gór, Krakonoš, Rübezahl, łużyccy czarnoksiężnicy - Pumphuta i Krabata, lub cała plejada bajkowych mieszkańców polsko-czesko-niemieckiego pogranicza.

Termin nadsyłania prac upływa 12 maja 2024.

Autorom najlepszych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe i wyróżnienia oraz dyplomy.
Prace laureatów będą przez 2 lata wystawiane w bibliotekach Euroregionu „Neisse-Nisa-Nysa”.

Więcej informacji o konkursie dostępnych jest na stronie organizatora - https://biblioteka.jelenia-gora.pl.

Fragment plakatu konkursu z motywem gór