Wystawa - Grzegorz Wiernicki - Kobieta w obiektywie

22 styczeń 2024
Od lutego w Filii nr 1 można oglądać wystawę fotografii Grzegorza Wiernickiego "Kobieta w obiektywie".

Grzegorz Wiernicki - fotograf, portrecista, reportażysta, grafik. Na stałe mieszka w Jaworze. Początki twórczości sięgają roku 2010, w którym zaczęła się fotograficzna podróż i trwa do dziś.
Zafascynowany pracami fotografii analogowej, wplata w swoje cyfrowe pracejej elementy takie, jak szacunek, przemyślenie, subtelność i treść oraz piekno i atrakcyjność człowieka. Dlatego też większość prac choć posiada odpowiednik w kolorze, prezentowana jest w kolorach czerni i bieli.
Specjalizuje się w szczególności w fotografii portretowej kobiet, gdzie w umiejętny sposób potrafi ukazaćpiękno, zmysłowość, tajemniczość, siłę i delikatność fotografowanych osób.

Jedno ze zdjęć Grzegorza Wiernickiego z delikatnie uśmiechniętą twarzą kobiety