Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Krzysztof Piersa - spotkanie edukacyjne


23 maj 2024
We wtorek 4 czerwca gościć będziemy w bibliotece Krzysztofa Piersę, który postara się wytłumaczyć, jak niezwykłe i jednocześnie niebezpieczne potrafi być życie w cyfrowym świecie.

Krzysztof Piersa jest m.in. terapeutą ds. uzależnień, specjalistą w dziedzinie gier, internetu i telefonów komórkowych, cytowanym przez największe portale informacyjne, stacje radiowe i telewizyjne.
Jest również autorem poradników profilaktycznych, powieści fantastycznych, thrillerów i kryminałów, a także twórcą największego programu o pisaniu książek na polskim youtubie.

Sam o sobie pisze: "Jestem astygmatykiem, dyslektykiem, dysortografikiem. Nie mam talentu pisarskiego, maralskiego ani aktorskiego. Mam kanał na YouTube, nagrywam rap, piszę książki, wygrywam zawody modelarskie rangi wojewódzkiej, a w wolnym czasie chodzę na siłownię i uczę się grać na pianinie. Nie ma czegoś takiego jak talent, lecz potrzeba i determinacja."

Podczas spotkania z grupą młodzieży szkolnej podejmie temat uzależnienia od gier komputerowych, telefonu i internetu. Wytłumaczy, jak odróżnić uzależnienie od zwykłego używania, jakie są konsekwencje nadużycia i co faktycznie daje nam granie w gry.
Postara się również przedstawić specyfikę internetu, opowie, jak łatwo rozwalić sobie życie w internecie, jak walczyć z hejtem i jakie są konsekwencje cyfrowej przemocy.

Spotkanie odbędzie się 4 czerwca 2024 o godzinie 12:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni.

Spotkanie jest częścią projektu "Uzależnij się od książki" finansowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania problemów Alkoholowych.

Fragment plakatu zajęć z fragmentem okładki książki Krzysztofa Piersy "Złota rybka w szambie"