Od 27 kwietnia na kolejny rok przedłużyliśmy współpracę z PWN i podpisaliśmy umowę na dostęp do wybranych tytułów z platformy Ibuk Libra. A z okazji 70-lecia PWN platforma Ibuk Libra pojawia się w nowej odsłonie.

Logo Ibuk Libra i przecinana wstęga

W tym roku wydawnictwo PWN obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Z tej okazji już od kilku miesięcy trwały przygotowania do uruchomienia nowej odsłony platformy dla czytelników bibliotek - Ibuk Libra.

Od 27 kwietnia każdy czytelnik może zobaczyć, jak zmieniła się czytelnia online IBUK Libra. Po serii badań środowiska, zmianach wdrażanych przez zespół programistów, wreszcie po testach, do których zgłosiło się  dwieście osób, w tym bibliotekarze z sześciu bibliotek, Libra staje się środowiskiem przyjaznym czytelnikowi ze swoim nowoczesnym interfejsem oraz funkcjonalnościami kart.

Wciąż na platformie można czytać cała dobę, siedem dni w tygodniu, za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub smartfona, a po zalogowaniu można cieszyć się w pełni wszystkimi funkcjonalnościami. Wśród nich są m.in.: książka miesiąca od PWN, podgląd czterech ostatnio czytanych książek, podgląd wszystkich „książek w moich bibliotekach” bez potrzeby przełączania się między bibliotekami, korzystanie z „mojej półki” czyli dodawanie do niej wybranych tytułów, czytanie czy kopiowanie opisów bibliograficznych do pracy, przeszukiwanie całego zasobu IBUKA Libry w karcie „wszystkie książki”, gdzie znajduje się 47 000 tytułów, proponowanie rozszerzenia zasobu lub znalezienie najbliższej e-czytelni, w której poszukiwany tytuł jest dostępny.

W nowym okresie naszej współpracy, jak zawsze, ulega zmianie lista dostępnych publikacji. Jest ona co roku aktualizowana zgodnie z analizą potrzeb czytelników i ich sugestii. W tym roku wybraliśmy 2 742 tytuły.

Wszystkich czytelników, którzy już pobrali wydawane przez nas PIN-y informujemy, że ich ważność została przedłużona o kolejny rok.
Natomiast czytelników, którzy jeszcze tej platformy nie znają, a chcieliby ją poznać i skorzystać z tej oferty zachęcamy do zapoznania się z informacjami o platformie Ibuk Libra i do odwiedzin w bibliotece.