Jak co roku, w dniach 8-15 maja, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. A nasza biblioteka, jak co roku, włącza się do tej akcji.

Fragment plakatu wydarzenia

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece", które można rozumieć zarówno w sensie dosłownym, jak i w przenośni. A kogo lub co można znaleźć w naszej bibliotece?
Przede wszystkim po ponownym otwarciu działów można znaleźć na półkach książki, a wśród regałów - innych stęsknionych książek czytelników. Ponadto z okazji Tygodnia Bibliotek, po dłuższej przerwie, można w naszym kalendarzu imprez znaleźć wydarzenia, które odbywają się nie tylko w przestrzeni wirtualnej, lecz także realnie, osobiście, na miejscu.

Nasze propozycje na Tydzień Bibliotek:

Baw się z nami książkami - codzienne propozycje zabaw związanych z czytaniem, książkami i biblioteką
10-15 maja, poniedziałek-piątek, online, Facebook

Kiermasz książek - okazja nabycia książek za przysłowiowe grosze
11-14 maja, wtorek-piątek, godz. 10-14, dziedziniec biblioteki przy pl.Seniora oraz deptak przy ul.Moniuszki przed wejściem do Filii nr 1

Spotkanie DKK "Wieża ciśnień" - rozmowy o książkach
13 maja, czwartek, godz, 11:00, sala spotkań przy Wypożyczalni (obowiązują zapisy)

Biblioteczne naj... - krótkie filmiki edukacyjne o rekordach związanych z czytaniem, książkami i biblioteką
11-14 maja, wtorek-piątek, online, Facebook

Serdecznie zapraszamy! Znajdziecie nas w bibliotece!