Do dnia 31 stycznia przedłużone zostały dotychczasowe ograniczenia w działalności bibliotek związane z epidemią Covid-19.

Kartka z informacją "przedłużone ograniczenia w działalności bibliotek"

Obowiązuje mniejszy się limit czytelników mogących jednocześnie przebywać w poszczególnych działach.
W Wypożyczalni, Czytelni oraz w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym może przebywać 4 czytelników w każdym z działów, a w Filii nr 1 - 8 czytelników.

Nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa maseczką oraz dezynfekcja rąk przy wejściu do biblioteki.

W dalszym ciągu zalecany jest zwrot książek do wrzutek, za wyjątkiem zbiorów, których gabaryty na to nie pozwalają.

Organizacja wydarzeń w pomieszczeniach nie jest rekomendowana w miejscowościach, w których występują przypadki zakażeń. Do czasu zniesienia stanu epidemii Biblioteka Narodowa rekomenduje organizację spotkań i wydarzeń online w tych miejscowościach

Zachęcamy czytelników do korzystania z cyfrowych platform - Ibuk libra, Legimi i Academica.

Osobom obawiającym się o zdrowie proponujemy usługę "Książka na wynos". Prosimy o kontakt w tej sprawie z wybranym dziełem.