Od 8 do 15 maja co roku trwa Tydzień Bibliotek. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”.

Fragment plakaty Tygodnia Bibliotek

Biblioteka to mikro- i makrokosmos jednocześnie. Z jednej strony książnica to swoista oaza w mieście, mały jego fragment, zaledwie punkt, z drugiej strony – drzwi do Universum.

Wystarczy wejść – i można być tu, a zarazem wszędzie. Wystarczy sięgnąć po tę lub inną książkę, by znaleźć się w XIX-wiecznej Anglii, w starożytnym Rzymie, na Tasmanii, Alasce, Antarktydzie, podróżować po Bliskim Wschodzie z Aleksandrem Macedońskim, a po Galii z Juliuszem Cezarem, budować kolej birmańską z jeńcami wojennymi lub przemycać literaturę wspólnie z bibliotekarzami z Timbuktu. Albo wyruszyć w Kosmos – ten rzeczywisty (z Johnem D. Barrowem ze Stephenem Hawkingiem) lub wyimaginowany (z bohaterami Trylogii kosmicznej C.S. Lewisa).

Jest jeszcze jeden wymiar owego bibliotecznego Universum: tu zebrana jest wiedza o wszystkim. Tu można szukać odpowiedzi na pytania o literaturę i fizykę kwantową, o historię świata i wędkarstwo, o zmiany klimatyczne i twórczość El Greco. I żadne z tych pytań nie będzie głupie. Żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie na wyciągnięcie ręki.

Aby się o tym przekonać zapraszamy do naszej biblioteki codziennie, a w szczególności w Tygodniu Bibliotek.
Przygotowaliśmy szereg atrakcji: kiermasz książek, specjalny spacerek z przewodnikiem, tematyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także wystawy oraz zabawy czytelnicze.
Szczegóły na naszej stronie i profilu Facebook.