Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Ibuk Libra - książka maja


01 maj 2023
Majową książką miesiąca od Ibuk Libra są „Przysłowia w 12 językach” autorstwa Dobrosławy Świerczyńskiej.

Książka prezentuje ponad 700 popularnych polskich przysłów i wyrażeń przysłowiowych w układzie hasłowym oraz ich odpowiedników w 11 językach: angielskim, czeskim, francuskim, hiszpańskim, litewskim, łacińskim, niemieckim, rosyjskim, słowackim, ukraińskim i włoskim.
Publikacja jest opatrzona wstępem historyczno-edytorskim (również w językach narodowych) i wskazówkami bibliograficznymi.
Ułatwieniem dla czytelników są alfabetyczne indeksy wyrazów hasłowych w poszczególnych językach, zaopatrzone w odniesienia numerowe do odpowiednich przysłów.

Publikacja zawiera ciekawy materiał do praktycznego wykorzystania w nauce języków obcych bądź ilustracji podobieństw i różnic między językami. Jest świetną lekturą dla każdego, niezależnie od wieku, zainteresowań i poziomu wykształcenia. Dla nauczyciela może stanowić kopalnię pomysłów na interesujące, nieszablonowe lekcje języków obcych.

Książka Dobrosławy Świerczyńskiej „Przysłowia w 12 językach” dostępna jest na IbukLibra jako prezent do 31 maja.

Czytelników którzy nie znają jeszcze tej wirtualnej czytelni podręczników akademickich i książek naukowych zachęcamy do poznania oferty i zapraszamy do biblioteki po odbiór kodu umożliwiającego bezpłatne korzystanie z wybranych publikacji dostępnych na Ibuk Libra.

Fragment plakatu promującego książkę miesiąca od Ibuk Libra