ZgrajmySię w "Lalkę" Bolesława Prusa

25 czerwiec 2024
W czwartek 27 czerwca pracownicy biblioteki będą mieli okazję wziąć udział w grze fabularnej (RPG) na podstawie "Lalki" Bolesława Prusa.

A to wszystko za sprawą Łukasza Brodowskiego i Damiana Zagrodzkiego ze ZgrajmySię.
Panowie specjalnie na tę okazję przygotowali specjalną sesję gier. Sami wcielą się odpowiednio w role Stanisława Wokulskiego i Tomasza Łęckiego. Ciekawe, komu z uczestników przypadnie rola Izabeli Łęckiej...

Spotkanie będzie okazją do poznania tej formy rozrywki i propagowania jej w formie cyklicznych zajęć w bibliotece, bo takie sesje gier RPG przynoszą ich uczestnikom wiele korzyści.

Gry fabularne, znane również jako gry RPG (z ang. Role-Playing Games), przez wiele lat były postrzegane jedynie jako forma rozrywki. Jednak z biegiem czasu zaczęto dostrzegać ich dodatkowe znaczenie.
Poprzez angażowanie graczy w kompleksowe interakcje społeczne, wyzwania wymagające kreatywnego myślenia i sytuacje zmuszające do głębokiej refleksji, gry te mogą być źródłem cennych lekcji i umiejętności, które mogą być przydatne w życiu codziennym. Wspierają rozwój umiejętności społecznych, kreatywności, empatii, pewności siebie, umiejętności krytycznego myślenia oraz pomagają zrozumieć konsekwencje swoich decyzji.

Fragment okładki książki "Lalka" Bolesława Prusa z naniesionymi dodakowymi napisami